Blog > Komentarze do wpisu

Książki nieczytane, o przeczytanie wołające

książki nieczytane

 

Każdy z nas posiada zapewne w swej biblioteczce kilka książek nieprzeczytanych, które stoją (bądź leżą) i czekają. Czekają, aż do nich dojrzejemy, aż będziemy mieć odpowiedni nastrój, aż wpadną nam w oko w trakcie corocznych porządków lub po prostu aż nie będziemy mieli nic innego pod ręką i sięgniemy po coś naznaczonego piętnem nieczytania.

Postanowiłam przejrzeć swoje półki z książkami i wybrać dziesięć tytułów, które chciałabym przeczytać do końca tego roku. Cały czas systematycznie kupuję nowe pozycje i stos lektur, po które chciałabym sięgnąć w przyszłości zaczyna przybierać zatrważające rozmiary. Nadeszła więc pora rozprawić się choć z kilkoma z nich.

Wybrałam książki z różnego gatunku. Niektóre kupiłam całkiem niedawno, inne leżą na półce już jakiś czas. "Żonę lotnika" i "Grę w klasy" sprezentowałam sobie w tym roku. Pierwszy tytuł zaciekawił mnie, jako jedna z nowości wydawniczych. O drugim usłyszałam pocztą pantoflową, a wiadomość brzmiała mniej więcej tak:"Bardzo dobra książka, KONIECZNIE musisz ją przeczytać!". "Światła września" to jedyna powieść Carlosa Ruiza Zafóna, której jeszcze nie czytałam. Murakamiego natomiast nie czytałam jeszcze w ogóle choć mam w domowej biblioteczce około sześciu jego książek. Na początek wybrałam więc pierwszy tom "1Q84". "Trafny wybór" wygrałam w konkursie radiowym, gdy tytuł ten właśnie wchodził na rynek wydawniczy. "Wołanie kukułki" zaintrygowało mnie, jako pierwsza powieść dla dorosłym napisana przez J.K.Rowling, opublikowana pod pseudonimem Robert Galbraith. "Przydrożne krzyże" poleciła mi znajoma miłośniczka kryminałów. "Drogę" i "Zapomniany ogród" otrzymałam w prezencie ślubnym i tak dojrzewają od trzech lat. Jeśli chodzi o "Bez śladu" Harlana Cobena to również jest to prezent. I to na siedemnaste urodziny. Wstyd się przyznać, ile to już czasu leżakuje na półce. Dodać mogę, że egzemplarz ten przeżył już co najmniej cztery przeprowadzki.

Oto mój stosik, jaki sobie wybrałam do poczytania w międzyczasie w ciągu najbliższych miesięcy. Ciekawi mnie, czy Wy także macie na swych półkach tytuły, które już jakiś czas temu opieczętowaliście jako nieczytane i czekają one na swoją kolej?

sobota, 19 lipca 2014, marcinkowska.katarzyna

Polecane wpisy

facebook instagram pinterest

E-mail: uzaleznieniodczytania@wp.pl

stat4u

Teraz czytam

Głosy Pamano